آخرین اخبار از هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی شهرستان ها

//آخرین اخبار از هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی شهرستان ها

آخرین اخبار از هشتمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی شهرستان ها

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

اخبار هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان آذربایجان شرقی

اطلاعیه شماره۲هیأت اجرایی انتخابات هشتمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در خصوص ضرورت واریزحق عضویت اعضا تاپایان سال۹۶جهت شرکت در انتخابات

نظر بر اینکه حسب اعلام وزارت راه و شهرسازی رأی دهندگان در انتخابات هشتمین دوره سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان ها بایستی حق عضویت خود تا پایان سال ۹۶ را تسویه نموده باشند از کلیه اعضای محترم سازمان درخواست می گردد لغایت تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۹۷/۷/۳ از بدهی احتمالی خود اطلاع حاصل و نسبت به واریز آن اقدام نمایند.

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۴/۲۳

اخبار هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان مازندران

موضوع : اخذ اثر انگشت مهندسین جهت هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره

باسلام

احتراماً با توجه به نزدیک شدن به هشتمین دوره انتخابات دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان و ضرورت اخذ اثر انگشت مهندسین جهت احراز هویت در انتخابات، ضروری است این موضوع به گونه ای شایسته به اطلاع مهندسین عضو رسانده شود و دفتر نمایندگی نیز اهتمام لازم در این خصوص در ایام باقیمانده تا روز انتخابات را داشته باشد. بدیهی است اعضاء فاقد اثر انگشت مجاز به دادن رای جهت انتخابات نخواهند بود.

اخبار نظام مهندسی

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۵/۱۶

اخبار هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان فارس

به نقل از روزنامه تماشا، رئیس هیئت اجرایی هشتمین دور انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس گفت: در حالی که مرحله ثبت‌نام کاندیداهای این دوره از انتخابات به پایان رسیده بررسی مدارک واجدین شرایط در حال انجام است.
مهندس امیر فلاح‌نیا از ثبت‌نام حدود ۶۰ نفر از اعضای واجد شرایط سازمان نظام مهندسی فارس در هشتمین دور انتخابات هیئت مدیره خبر داد و گفت: تعداد کاندیداها در این دور نسبت به دور قبل به حدود نصف کاهش یافته است.
وی به دلایل کاهش چشمگیر تعداد کاندیداهای این دوره اشاره و عنوان کرد: در دور قبل اعضای سازمان با دارا بودن پروانه اشتغال پایه دو مجاز به ثبت‌نام و شرکت در انتخابات بودند و این در حالی است که در این دور علاوه بر اینکه شرط دارا بودن پروانه اشتغال پایه یک برای داوطلبین گذاشته شده شرط گذشتن حداقل زمان دو سال از اخذ پایه یک آنان نیز لحاظ شده است.
رئیس هیئت اجرایی هشتمین دور انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی فارس همچنین به لحاظ شدن موضوع رفع تعارض منافع در جریان برگزاری این انتخابات اشاره و اظهار کرد: این مهم در راستای ایجاد رقابت سالم و اجتناب از اختلال در انجام وظایف اعضای هیئت مدیره به دنبال تصدی همزمان دستگاه های اجرایی و نظارتی مرتبط اعمال شده است؛ اجرایی شدن این شرط و عدم اجازه ورود کارکنان ۱۴ دستگاه اجرایی و نظارتی موجود در نظام نامه انتخاباتی تأثیر قابل توجهی بر کاهش تعداد کاندیداهای این دوره از انتخابات داشته است.
فلاح‌نیا تصمیمات مذکور وزارت راه و شهرسازی را بسیار بجا و منطقی دانست و گفت: به واسطة اعمال موضوع رفع تعارض منافع نه تنها رقابتی سالم در میان کاندیداهای انتخابات ایجاد خواهد شد بلکه از ایجاد اختلال در انجام وظایف منتخبین نیز جلوگیری به عمل
خواهد آمد.
وی همچنین شرط ارتقای پایه برای کاندیداتوری هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان را نیز شرطی مؤثر دانست و عنوان کرد: با لحاظ شدن این شرط افرادی با تجربه و سابقه بیشتر سکاندار مدیریت سازمان نظام مهندسی ساختمان می‌شوند و به این ترتیب شاهد ارتقای کیفیت عملکرد هیئت مدیره سازمان‌ها خواهیم بود و به عبارتی بدنه سازمان‌های نظام مهندسی از این تصمیمات منتفع خواهد شد.
رئیس هیئت اجرایی هشتمین دور انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه عنوان کرد: اسامی کاندیداتورهای این انتخابات برای انجام استعلام و تأیید صلاحیت آنها به دستگاه‌های ذی‌ربط ارسال شده
است.
این دستگاه‌ها موظف هستند تا پایان مرداد ماه جاری بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام داده و پاسخ استعلامات خود را در این زمینه اعلام کنند.
فلاح‌نیا ادامه داد: در حال حاضر هیئت اجرایی انتخابات مذکور پیگیر موضوع افزایش تعداد حوزه‌های اخذ رأی در سطح استان است که این موضوع به پیشنهاد اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی و با تأیید هیئت اجرایی انتخابات در حال پیگیری است.
به گفته وی در این دور از انتخابات در تمام شهرهایی که دفاتر نمایندگی نظام مهندسی استان در آنها مشغول به فعالیت هستند حوزه انتخابیه برای اخذ رأی برقرار خواهد شد.
رئیس هیئت اجرایی این دور از انتخابات تصریح کرد: در این دوره تعداد حوزه‌های رأی‌گیری در سراسر استان با احتساب ۲ حوزه رأی‌گیری در شهر شیراز به ۲۱ حوزه افزایش خواهد یافت.
مهندس فلاح‌نیا همچنین به تلاش و پیگیری هیئت اجرایی برای برگزاری مکانیزه این دور از انتخابات اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر مذاکره با دو شرکت متخصص در زمینه اجرای انتخابات مکانیزه در حال انجام است. بعد از بررسی امکانات این شرکت‌ها و تأمین امکانات سخت‌افزاری و طراحی نرم‌افزارهای مربوط به برگزاری انتخابات، با یکی از شرکت‌های مذکور وارد مرحله عقد قرارداد خواهیم شد.
وی با اشاره به مشکلات پیش آمده در برگزاری مکانیزه انتخابات دور قبل هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی گفت: در دور قبل برگزاری انتخابات به دلیل اینکه قرار بود تمام فرآیند انتخابات به صورت مکانیزه از مرکز کنترل و هدایت شود با مشکلات سخت‌افزاری برای اجرای آن مواجه شدیم.
رئیس هیئت اجرایی انتخابات مذکور خاطر نشان کرد: در این دور هر استان برای برگزاری انتخابات با توجه به میزان آمادگی خود یک روز را در فاصله زمانی پنجم لغایت چهاردهم مهرماه انتخاب خواهد کرد.
فلاح‌نیا با تأکید برضرورت آماده‌سازی زیرساخت‌های برگزاری انتخابات مکانیزه و شکل‌گیری هیئت‌های اجرایی و نظارت و آموزش آنان برای برگزاری این شیوه از انتخابات یادآور شد: اگر در مراحل تهیه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با مشکل مواجه شویم احتمال برگزاری انتخابات به صورت دستی و یا نیمه مکانیزه وجود خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: افزایش دقت در مراحل مختلف برگزاری انتخابات، افزایش سرعت شمارش آرا و نیز سلامت انتخابات از مزایای برگزاری مکانیزه آن خواهد بود.
مهندس فلاح‌نیا همچنین انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی را مهم‌ترین عرصه تصمیم‌گیری جمعی مهندسان عضو سازمان دانست و گفت: انتظار می‌رود اعضای سازمان با حضور حداکثری در این انتخابات در تعیین سرنوشت سازمان در شرایط خاص موجود مشارکت کنند.
وی یادآور شد: با توجه به شرط معتبر بودن کارت عضویت اعضای سازمان برای شرکت در انتخابات انتظار می‌رود، اعضای محترم قبل از فرا رسیدن زمان انتخابات به سازمان نظام مهندسی مراجعه و تکلیف اعتبار کارت عضویت خود را مشخص کنند.

تاریخ خبر : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵

جدول زمان بندی هشتمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها سال ۱۳۹۷

جدول هشتمین انتخابات نظام مهندسی

توسط | ۱۳۹۷/۵/۱۶ ۱۵:۰۸:۳۶ ۱۳ام, مرداد ۱۳۹۷|اخبار|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

3 × یک =