پلاستوفوم چیست؟

پلاستوفوم در ایران به نام یونولیت شناخته می شود که نام اصلی آن پلی استایرن انبساطی است.در واقع نوعی پلیمر سفیدرنگ و عایق رطوبت و صدا و حرارت است که از فرایندهای پتروشیمی تهیه می شود و ماده ای سبک با قابلیت های بسیار زیاد می باشد.

 تولید پلاستوفوم

پلاستوفوم از ریختن مواد پلی استایرن داخل قالب ها و منبسط شدن آنها بدست می آید و در مقابل حرارت و صدا عایق بسیار خوبی است. پلی استایرن نوعی پلیمر سفید است که از فرآیندهای پتروشیمی تهیه می شود و با اینکه چگالی وزنی بسیار کمی دارد، در مقابل حرارت، صدا و رطوبت بسیار مقاوم است. اولین بار آلمان های نازی در جنگ جهانی دوم برای گذر از رودخانه ها از این ماده استفاده کردند.

پلاستوفوم

بلوک های پلاستوفوم «پلی استایرن» مدت هاست که به دلیل سبکی و کم هزینه بودن برای ساختمان سازی در کشور مورد استقبال انبوه سازان و بسازبفروش ها قرارگرفته است. وزن هر قطعه بلوک سیمانی که در ساختمان سازی به کار می رود، 15 کیلوگرم است، درحالی که وزن این بلوک ها بسیار ناچیز است و تا اندازه بسیار زیادی موجب پایین آوردن وزن ساختمان می شود.

فروش آنلاین فوم و یونولیت

باوجود پوشش نسوزی که زیر و روی پلاستوفوم را محصور کرده است، در صورت آتش سوزی در ساختمان، تنها تا 20 دقیقه تاب مقاومت در برابر حرارت را دارند. تنها اشکال این مواد، کمی مقاومت در برابر حرارت و شعله وری آن ها است. در ایران نه تنها این نوع از مصالح ساختمانی بلکه تعداد بی شماری از مصالح ساختمانی مورداستفاده قرار می گیرد که از استانداردهای اجباری برخوردار نیستند و همچنان در ساختمان سازی به کار می روند.

مواد اولیه تولید پلاستوفوم ساختمانی متفاوت از یونولیت است که در یخچال یا بسته بندی وسایل خانگی استفاده می شود؛ بدین معنی که پلاستوفوم یا یونولیت ساختمانی کند سوزند و دارای مواد سمی خطرناک نیستند. متأسفانه بسیاری از تولیدکنندگان غیراستاندارد این نکته مهم را رعایت نمی کنند.

پلاستوفوم

تذکر مهم

به دلیل وجود گاز های سمی باید 48 ساعت پس از تولید مورداستفاده قرار بگیرد. نکته دیگر اینکه پلاستوفوم استاندارد باید در برابر آتش عملکرد خوبی داشته باشد؛ بدین معنی که اگر شعله کبریت را در زیر آن قرار دهید، همانند پلاستیک مذاب آب شود و پیشروی کند و پس از طی مسافتی خودبه خود خاموش شود. نوع غیراستاندارد آن همانند بنزین عمل می کند.

 

برای مشاهده آخرین قیمت پلاستوفوم، فوم ورقه ای، یونولیت بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

قیمت پلاستوفوم

مشاهده قیمت روز بلوک پلاستوفوم