شیشه های دکوراتیو چیست

شیشه دکوراتیو تزئینی به منظور ایجاد طرح، الگو، بافت، رنگ و حتی مات بودن برای استفاده در مکان های مشخص و خاص ساخته می شوند. از شیشه های دکوراتیو می توان بر روی پنل های پنجره های دو جداره و یا شیشه های سکوریت و لمینت از طریق رنگ آمیز، اسیدکاری، فیوز گلس، استین گلس، تیفانی، سندبلاست و دیگر تکنیک ها استفاده کرد.

امروزه به طور معمول هر شیشه ای که برای استفاده در دکوراسیون داخلی مناسب باشد و در دکوراسیون داخلی استفاده گردد به طور کلی جزء شیشه های دکوراتیو محسوب میشود. همچنین شیشه دکوراتیو بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است و به همین دلیل هم امروزه تنوع زیادی را در بخش شیشه های دکوراتیو میبینیم.

شیشه دکوراتیو

کاربرد شیشه دکوراتیو

در عصر امروزی در طی این سال ها با پیشرفت تکولوژی و طراحی در دکوراسیون ها نسبت به فضای داخلی و فضای بیرونی استفاده از شیشه در نمای بیرونی ساختمان ها و طراحی های داخلی و بیرونی بسیار مورد توجه عموم به خصوص طراحان و معماران قرارگرفته شده است.. طرح های مختلفی بسته به نوع آن و یا طرح و رنگ مناسب برای آن در قسمت های متفاوت ساختمان چه در فضای داخلی و یا چه در فضای بیرونی می توان از آن نیز استفاده کرد.

فروش آنلاین آیینه

قاب شیشه دکوراتیو

شیشه های دکوراتیو با جنس های متفاوت از جمله شیشه لمینیت رنگی،  شیشه چاپ دار یا اسپندرال ، شیشه رنگی، شیشه مات یا شیشه سند بلاست، شیشه فوتولمینیت و … قابل استفاده می باشد.

 

از موارد مصرف

  • در طراحی دکوراسیون داخلی خانه

از این شیشه می توان به عنوان تابلوهای هنری در طراحی دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد برای زیبا نشان دادن ستون در فضای خانه می تواند ایده جالبی برای استفاده از این شیشه باشد.

 

  • برای طراحی نورگیرهای سقفی

اگر در گوشه و کنار خانه تان نورگیرهای سقفی دارید که ظاهرشان برای تان خسته کننده و تکراری شده است می توانید از شیشه های رنگی و شیشه های دکوراتیو برای آن ها استفاده کنید. این شیشه ها کاملا چهره این نورگیرها را عوض می کند و باعث می شود که آن ها از یک عنصر منفعل تبدیل به یک عنصر جذاب شوند، در ضمن زیبایی آن ها در زیبایی دکوراسیون داخلی خانه تان نیز بی تاثیر نخواهد بود.

نورگیر شیشه دکوراتیو

  • در طراحی پنجره های خانه

بعضا ممکن است در دکوراسیون داخلی خانه تان پنجره هایی وجود داشته باشد که دل تان بخواهد از نور آن ها استفاده کنید اما نخواهید که دید داشته باشند، پیشنهاد می کنم به جای استفاده از برگه های مات کننده از شیشه های دکوراتیو و رنگی استفاده کنید.

پنجره شیشه دکوراتیو

  • فضای بین کابینت ها

فضای بین کابینت ها می تواند بهترین جا برای این شیشه های رنگی و دکوراتیو باشد.

شیشه سکوریتحتما بخوانید : شیشه سکوریت
  • در دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام و …

در فضاهایی مانند حمام و سرویس های بهداشتی هم این شیشه های رنگی و دکوراتیو می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.  معمولا در این فضاها برای درب کابینت ها و حتی دیوارهای جداکننده از شیشه استفاده می شود، اگر دوست ندارید این شیشه ها طرح ساده ای داشته باشند می توانید از شیشه های رنگی و دکوراتیو استفاده کنید.

کاربرد شیشه دکوراتیو

  • آینه دکوراتیو

آیینه دکوراتیو

شیشه های دکوراتیو رنگی را می توان به دو گروه تقسیم کرد :

  • گروه نخست شیشه لاکوبل رنگی که یک رو نما هستند و نور را از خود عبور نمی دهند
  •  گروه دوم شیشه رنگی های ترنسپرنت که نور را از خود عبور می دهند.

شیشه های لاکوبل رنگی بیشتر در محیط های داخلی استفاده میگردد و به صورت پوشش های داخلی در دکوراسیون و طراحی های داخلی جایگزین خوبی برای کاغذدیواری است و از ویژگی های برتر آن می توان به قابل شستشو بودن، عدم آسیب پذیری و ضدخش بودن اشاره کرد.

از شیشه رنگی های ترنسپرنت اکثرا در نماهای بیرونی ساختمان پاسیو ها، نورگیر ها و آینه کاری های داخلی بناهای سنتی بهره گرفته می شود و دارای گستره رنگی کمتری در مقایسه با شیشه لاکوبل رنگی می باشند.

شیشه دکوراتیو طرح سنگ

اگر می‌خواهید در دکوراسیون از شیشه استفاده کنید، اما تمایل دارید که آن جلوه‌ی طبیعی‌تری به دکور شما بدهد، بهترین انتخاب شیشه‌ دکوراتیو سنگی است.

این شیشه‌ها الگوی انواع سنگ‌ها، بویژه سنگ مرمر، را دارند. فناوری‌های جدید به کمک انسان آمده‌اند تا بتوان این شیشه‌ها را در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید کند.

شیشه های طرح سنگ برای دیوار، حمام، آشپزخانه، فضای داخل ویلا، نرده پله‌، استفاده در حیاط و محوطه سازی، کف و فضاهای روستیک و حتی فضاهایی روحانی گزینه‌ی بسیار خوبی هستند.

شفافیت و بازتاب نور فوق‌العاده‌ای دارند و به راحتی قابل نصب هستند. مانند دیگر شیشه‌ها در برابر آب، گرما، سرما، رطوبت، و دیگر مظاهر طبیعی مقاوم هستند. رنگ‌شان ثابت است و قابلیت برش در ابعاد و ضخامت‌های مختلف، حتی کوچکترین سایزها، را هم دارند.

شیشه دکوراتیو طرح سنگ

 

 

برای با خبر شدن از آخرین قیمت های شیشه دکوراتیو موجود در بازار کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید.قیمت شیشه دکوراتیوآخرین قیمت انواع شیشه دکوراتیو