نرم افزار طراحی روسازی KENPAVE

///نرم افزار طراحی روسازی KENPAVE

معرفی نرم افزار طراحی روسازیهای انعطاف پذیر و صلب KENPAVE

نرم افزار KENPAVE شامل دو قسمت KENLAYER و KENSLAB است که به ترتیب برای طراحی روسازیهای انعطاف پذیر  و صلب مورد استفاده قرار می گیرند.

•    طراحی روسازی انعطاف پذیر:

در نظر گرفتن رفتار مصالح در هر ۳ نوع رفتار لایه ای الاستیک خطی ، الاستیک غیرخطی و ویسکوالاستیک برای انجام طراحی روسازی آسفالتی از مزایا و برجستگی های این نرم افزار در مقایسه با نرم افزارهای دیگر است.
پارامترهاي ورودي در برنامه :برخي از مهم‌ترين اين پارامتر ها شامل نوع رفتار مصالح منتخب، تعداد دوره‌هاي مختلف آب و هوايي در يک سال، تعداد گروههاي بارگذاري ، تعداد لايه‌هاي روسازي، نوع رفتار در سطح مشترک بين لايه‌ها، نوع بارگذاري، شعاع تماس، فشار تماسي روي سطح بارگذاري دايره اي، فاصله مرکز به مرکز بين چرخ‌هاي زوج و فاصله مرکز به مرکز بين دو محور و.. است. پارامترهاي خروجي در برنامه: پیشبینیعمر روسازي ، تنش و کرنش، کرنش افقي زير لايه آسفالتي، کرنش فشاري قائم در بخش فوقاني خاک بستر و حداکثر نسبت آسيب.

•    طراحی روسازی صلب :

برای طراحی یک روسازی بتنی مقبول نیازمند یکسری داده ها از قبیل :
۱.    نوع پی(مایع،جامد،لایه بندی شده )
۲.    مشخصات دال های بتنی
۳.    تعداد بارهای دارای توزیع یکنواخت در هر گروه بار گذاری
۴.    تعداد بارهای قایم متمرکز و گشتاور
۵.    تعدیل فصل
۶.    درز اتصال و…..
۷.    آنالیز
نتایج حاصل از آنالیز در دو صورت گرافیکی جامع یا تعیین محدوده در راستای x  و y قابل استفاده است و کاربر را از نتیجه نهایی کار در ابتدا باخبر می کند و در صورت نیاز جهت پیشگیری می تواند تغیراتی را در طراحی اعمال کند.

منبع : سایت عمران پویا

توسط | ۱۳۹۶/۱۲/۷ ۱۳:۲۹:۱۴ ۲۳ام, بهمن ۱۳۹۶|راه و ترابری, نرم افزارهای مهندسی|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

چهار × دو =