نرم افزار طراحي روسازی راه CIRCLY

///نرم افزار طراحي روسازی راه CIRCLY

معرفی نرم افزار طراحي و آناليز مکانيکي روسازی راه CIRCLY

نرم افزار CIRCLY براي طراحي و آناليز مکانيکي روسازي راه مورد استفاده قرار مي گيرد. اين نرم افزار بر مبناي استفاده از مصالحي با ويژگي هاي نوين و مدل هاي عملياتي پيشرفته ايجاد شده و همچنان در حال توسعه و گسترش می باشد. اولين نسخه از نرم افزار CIRCLY در سال ۱۹۷۷ منتشر شد و تا کنون پنج نسخه از آن راهي بازار شده است.

امکانات نرم افزار CIRCLY

نرم افزار CIRCLY ميزان خسارت کلي ناشي از ترکيب هاي مختلف ترافيک، شامل هر ترکيب تعريف شده براي وسايل نقليه توسط کاربر را محاسبه مي نمايد. در اين نرم افزار مي توان از قابليت آناليز پارامتريک بر روي محدوده اي از ضخامت ها براي يک يا دو لايه، به صورت همزمان با طراحي ساير لايه ها استفاده نمود.‌

از طريق ترکيب ويژگي فوق با برآورد و تحليل هزينه ها، مي توان طراحي ضخامت لايه هاي روسازي را به صورت بهينه و با کمترين هزينه ساخت و نگهداري به انجام رسانيد.

محاسبات مختلفی در نرم افزار CIRCLY قابل انجام است. به صورت پیش فرض، تنها فاکتور میزان خرابی لایه ها محاسبه می گردد، اما محاسباتی همچون محاسبه ضخامت بهینه برای لایه ها و تعیین نتایج مربوط به میزان جابه جایی، تنش و فشار در هر عمق موردنظر از لایه ها ونیز محاسبۀ هزینه احداث روسازی، با استفاده از هزینۀ هر یک از اجزای آن در این نرم افزار امکان پذیر است.

منبع : سایت عمران پویا

توسط | ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۷:۱۰:۱۲ ۲۱ام, بهمن ۱۳۹۶|راه و ترابری, نرم افزارهای مهندسی|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه

19 − ده =